Фінанси. Гроші. Валюта Автор: admin Друкувати

НБУ назвав суми, які повертаються від трудових мігрантів

 • .


  Згідно з даними Нацбанку України за результатами 3 кварталів 2021 року, сума грошових переказів від трудових мігрантів зросла на 18% у порівнянні з 2020 роком. НБУ враховує у своїй статистиці як офіційні, так і неформальні канали надходження коштів.

  2550_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)

  «Трудова міграція — процес, який потребує підтримки зі сторони держави. Українці, які в основному працюють у країнах ЄС, щомісяця повертають у країну понад $ 1 млрд і це є одним із джерел стимулювання економіки країни», — коментує Ольга Чубенко, засновниця онлайн-сервісу роботи за кордоном Jobian.

  Навіть попри пандемію та тотальний локдаун показники грошових переказів продовжують зростати. За попередніми прогнозами НБУ, на кінець 2021 року сума зросте до $ 13,3 млрд. Це відбувається за рахунок відновлення економік країн, збільшення попиту на робочу силу (зокрема — на трудових мігрантів), прискорення темпів вакцинації та послаблення карантинних обмежень у країнах Європи. Для порівняння, сума повернення валютних грошових коштів від трудових мігрантів в Україну складає майже чверть від загальної суми, яку країна заробляє на експорті за кордон (близько $ 52 млрд за рік).

  Кількість мігрантів. Українці щорічно їдуть на заробітки в різні країни світу: офіційні дані всередині країни говорять про 2,5−3 млн трудових мігрантів на рік, тоді як ООН називає цифру в 5,5 мільйонів людей. Різниця у 2,5 мільйони говорить про наявність великої кількості людей, які виїжджають на роботу нелегально. Це, в свою чергу, створює тіньовий ринок, де не всі цифри можуть бути враховані.

  «Пропозиції нелегального працевлаштування за кордоном залишаються актуальними доти, доки в Україні на законодавчому рівні не будуть відрегульовані процедури підбору, оформлення і виїзду на роботу за кордон як для пошукачів роботи, так і для рекрутингових компаній», — зазначає експерт у питаннях трудової міграції Ольга Чубенко.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми