Фінанси. Гроші. Валюта Автор: admin Друкувати

Експерти назвали привабливі сфери для інвестицій

 • .

  Нацбанк пропагує депозити. У НБУ вважають, що зараз і вже кілька років поспіль відбувається стабільний приплив коштів населення на депозитні рахунки. Однак, на думку експертів, банківські депозити не будуть зростати.

  5391_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb) Голова Правління ВГО «Фінансова грамота України» Михайло Стрельников пропонує вкладати кошти в нумізматику та антикваріат. Інші експерти як альтернативу банківським депозитам пропонують ОВДП.

  За словами Віктора Кулика, директора з розвитку роздрібного бізнесу Банку Альянс, ОВДП — якісна альтернатива, тому що держава гарантує їх повністю незалежно від суми. Також Кулик зазначив, що довгостроково населення інвестує в нерухомість, особливо на первинному ринку:

  «У цьому випадку важливо правильно оцінити забудовника, його історію на ринку, фінансову стійкість, терміни здачі об’єктів тощо. До немасової альтернативи депозитам можна віднести інвестування в інші цінні папери (крім ОВДП), у тому числі й іноземні, фондовий ринок. Втім, крім бажання заробляти у клієнта повинен бути певний рівень фінансової грамотності, вміння відстежувати тенденції ринку і т.д., а це часто є бар’єром для роботи з цими фінансовими інструментами».

  За оцінками експертів, за півтора-два роки, купивши і пізніше продавши квартиру, заробити на інвестиції в нерухомість можна близько 30−40%.

  Євгенія Грищенко, заступник директора групи ICU, теж вважає ОВДП впевненою альтернативою депозитам.

  «За гривневими ОВДП, у зв’язку з автоматизацією, ми знизили поріг інвестування зі 100 до 50 тис. грн, але технічно можна купувати і по одній облігації. Людина може купити 50 облігацій, а потім докуповувати по дві-три», — каже вона.

  За валютними ОВДП мінімально доцільна сума для інвестування — еквівалент 150 тис .грн (5,6 тис. дол. — Ред.). У валюті є папери з прибутковістю 2,5−3,5% строком пів року — півтора року. Ключова перевага в порівнянні з депозитами — нульове оподаткування для фізосіб.

  Колега Грищенко, керівник локальних активів групи ICU Григорій Овчаренко називає ще один інструмент, альтернативний депозитам: НПФ.

  НПФ — найбільш поширений інструмент для довгострокових накопичень. Інші фінансові інструменти, такі як депозити або ОВДП, рекомендуються для створення мінімального, але достатнього рівня грошових коштів. Завдання НПФ — зберегти і примножити купівельну спроможність заощаджень, тому пенсійні стратегії є найконсервативнішими.

  За словами експерта, відкладаючи 1 тис. грн на місяць під матрац, за 30 років вам вдасться накопичити 360 тис. грн. Відкладаючи цю ж суму в НПФ, який буде приносити вам 10% річних, ви зможете накопичити вже понад 2 млн грн.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми