Нацбанк пропагує депозити. У НБУ вважають, що зараз і вже кілька років поспіль відбувається стабільний приплив коштів населення на депозитні рахунки. Однак, на думку експертів, банківські депозити не будуть зростати. Голова Правління ВГО «Фінансова грамота України» Михайло Стрельников пропонує вкладати кошти в нумізматику та антикваріат. Інші експерти як альтернативу банківським депозитам пропонують ОВДП.
За словами Віктора Кулика, директора з розвитку роздрібного бізнесу Банку Альянс, ОВДП — якісна альтернатива, тому що держава гарантує їх повністю незалежно від суми. Також Кулик зазначив, що довгостроково населення інвестує в нерухомість, особливо на первинному ринку:
«У цьому випадку важливо правильно оцінити забудовника, його історію на ринку, фінансову стійкість, терміни здачі об’єктів тощо. До немасової альтернативи депозитам можна віднести інвестування в інші цінні папери (крім ОВДП), у тому числі й іноземні, фондовий ринок. Втім, крім бажання заробляти у клієнта повинен бути певний рівень фінансової грамотності, вміння відстежувати тенденції ринку і т.д., а це часто є бар’єром для роботи з цими фінансовими інструментами».
За оцінками експертів, за півтора-два роки, купивши і пізніше продавши квартиру, заробити на інвестиції в нерухомість можна близько 30−40%.
Євгенія Грищенко, заступник директора групи ICU, теж вважає ОВДП впевненою альтернативою депозитам.
«За гривневими ОВДП, у зв’язку з автоматизацією, ми знизили поріг інвестування зі 100 до 50 тис. грн, але технічно можна купувати і по одній облігації. Людина може купити 50 облігацій, а потім докуповувати по дві-три», — каже вона.
За валютними ОВДП мінімально доцільна сума для інвестування — еквівалент 150 тис .грн (5,6 тис. дол. — Ред.). У валюті є папери з прибутковістю 2,5−3,5% строком пів року — півтора року. Ключова перевага в порівнянні з депозитами — нульове оподаткування для фізосіб.
Колега Грищенко, керівник локальних активів групи ICU Григорій Овчаренко називає ще один інструмент, альтернативний депозитам: НПФ.
НПФ — найбільш поширений інструмент для довгострокових накопичень. Інші фінансові інструменти, такі як депозити або ОВДП, рекомендуються для створення мінімального, але достатнього рівня грошових коштів. Завдання НПФ — зберегти і примножити купівельну спроможність заощаджень, тому пенсійні стратегії є найконсервативнішими.
За словами експерта, відкладаючи 1 тис. грн на місяць під матрац, за 30 років вам вдасться накопичити 360 тис. грн. Відкладаючи цю ж суму в НПФ, який буде приносити вам 10% річних, ви зможете накопичити вже понад 2 млн грн.
Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"
Додати коментар