Фінанси. Гроші. Валюта Автор: admin Друкувати

Експерт дали прогноз по депозитним ставкам

  • .


    Українські банки відмовляться підвищувати відсотки за депозитами. Вклади не стануть більш вигідними, незважаючи на те, що Нацбанк України підняв облікову ставку до 8,5%, максимуму за півтора року. Основних причин дві: банкам не потрібні гроші від населення, а у самих громадян водночас майже немає грошей на кредити. В результаті ставки за строковими депозитами коливатимуться в дуже вузьких межах — 0,3−0,5%.

    3979_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb) Про це розповів радник голови правління одного з банків Василь Невмержицький.

    На його думку, поки в Україні не оживе кредитування, банки не почнуть відчувати потребу в додаткових коштах від населення і бізнесу: «Банки надліквідні. Тому обсяги фінансування, які вони вкладають в бізнеси і кредити фізичних осіб в усіх напрямках поки що недозавантажують потреби, які є».

    З цим твердженням згодна і виконавчий директор Незалежної асоціації банків України (НАБУ) Олена Коробкова. Втім, вона все ж таки не виключає невеликого зростання відсотків за вкладами.

    «Грошовий ринок все ж таки реагує, хоча і з запізненням, на зміну ключової ставки. Тому в перспективі декількох місяців, незважаючи на відсутність дефіциту ресурсів у банків, можна очікувати плавного зростання ставок за вкладами», — вважає Коробкова.

    Вона нагадала, що вересневе підвищення облікової ставки НБУ до 8,5% річних стало вже четвертим «кроком вгору» цього року. Тому його вплив на ставки за вкладами експерт радить розглядати в загальному контексті дій регулятора.

    А ще одна причина, з якої процентні ставки можуть не зрости, — це подорожчання комунальних послуг і підвищення цін в цілому, зазначає Невмержицький. Через це в гаманцях у людей залишиться менше грошей, а це знову ж таки призводить до зменшення сум кредитів. Значить, у банків не буде необхідності залучати додаткові кошти через депозити.

    За словами Невмержицького, те, скільки часу ставки за депозитами будуть зберігатися на одному рівні, залежить від зростання ВВП України, інфляції, а також захворюваності на коронавірус і темпів вакцинації.

    Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми