Фінанси. Гроші. Валюта Автор: admin Друкувати

Скільки грошей пересилають українські заробітчани

 • .

  Заробітчани переказують додому в 4 рази більше грошей, ніж Україна отримує прямих іноземних інвестицій, за оцінками Національного банку. Будь-яка гривня, витрачена на території країни, працює на нашу економіку,- каже в інтерв'ю журналу "Країна" доктор економічних наук, академік, директор Інституту демографії та соціальних досліджень Елла Лібанова.

  8721_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb) - Близько трьох мільйонів українців працюють за кордоном. Ця цифра сформована на основі інформації податківців, Пенсійного фонду, оцінок незареєстрованої зайнятості. Оцінювати наслідки міграції можна з позиції конкретної людини, яка переїхала, її родини, поселення, звідки вона виїхала. Також - із позиції країни-донора, себто України, і з позиції країни, куди людина переїхала, та цілої цивілізації. Якби Ейнштейн свого часу не переїхав до США, він згорів би в концтаборі. Від його міграції цивілізація виграла.

  Якщо говоримо з позиції країни-рецепієнта, Польща виграє, бо українці заповнюють вакансії, де не хочуть працювати поляки. З позиції країни-донора посилюється депопуляція, часто руйнуються родини, формується так зване соціальне сирітство.

  Які плюси для нас? Це залежить від того, чи має мігрант зв'язки з батьківщиною і чи повертається. Статистика показує, що людина, яка прожила в Польщі кілька років, чомусь не кидає сміття на вулиці, не терпить хамства щодо себе. Ми дозволяємо з собою розмовляти, як з бидлом, мігрант - ні. Ця власна гідність швидко передається найближчому оточенню, якщо людина повертається.

  В Україні з одного боку зростає безробіття, з іншого - дефіцит робочої сили. Чому?

  - Це так зване структурне безробіття. Одних робочих місць бракує, для інших немає фахівців. Досі не розумію, звідки у нас ще є медики. У Польщі їм пропонують у 10 разів більшу платню. Навіть мова не потрібна. Німці, щоб залучити мігрантів із "третіх країн", вже не вимагають знання німецької. Тільки бригадир має знати її, інші члени - ні.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми