Бензин та енергетика Автор: admin Друкувати

ЄС врізав споживання газу

 • .


  Рада Європейського союзу ухвалила рішення, згідно якому країнам об’єднання варто добровільно скоротити попит на природний газ на 15% цієї зими.

  3284_769.jpg (50.02 Kb)
  Як ідеться у повідомленні Ради ЄС, документ передбачає можливість для ради ініціювати «попередження ЄС» про безпеку постачання, і в цьому випадку скорочення попиту на газ стане обов’язковим.
  «Мета скорочення попиту на газ — заощадити його цієї зими, щоб підготуватися до можливих перебоїв з постачанням газу з росії, яка постійно використовує енергоносії як зброю», — сказано в повідомленні.
  Зазначається, що держави-члени ЄС погодилися скоротити свій попит на газ на 15% порівняно із середнім споживанням за останні п’ять років у період з 1 серпня 2022 року по 31 березня 2023 року, вживаючи необхідних для цього заходів на свій вибір.

  У той же час Рада ЄС визначила деякі винятки та можливість застосування часткового, а в деяких випадках і повного відступу від мети обов’язкового скорочення через певні ситуації в деяких країнах-членах.
  Так, рада погодилася з тим, що країни, які не підключені до газових мереж інших країн ЄС, звільняються від обов’язкових скорочень газу, оскільки не зможуть вивільняти значні обсяги газу на користь інших країн-членів.
  Держави-члени, чиї електромережі не синхронізовані з європейською електроенергетичною системою та більшою мірою залежать від газу для виробництва електроенергії, також будуть звільнені від необхідності скорочення споживання газу у разі десинхронізації з мережею третьої країни.
  Зможуть обмежити обсяг скорочення країни з обмеженими з’єднаннями енергосистеми з іншими країнами ЄС, якщо вони мають і використовують повною мірою інфраструктуру для прийому зрідженого газу для подальшого постачання до інших країн ЄС.
  Також поблажки зроблені для країн, що закачали до сховищ газу в обсязі більшому, ніж цільовий, якщо вони при цьому сильно залежать від газу як сировини для найважливіших галузей промисловості.
  «Попередження» ж про обов’язковість скорочення попиту на газ Рада ЄС повинна буде приймати за пропозицією Єврокомісії у разі суттєвого ризику серйозної нестачі газу або виключно високого попиту на газ, або ж якщо про це попросять п’ять або більше країн ЄС.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми