Станом на 14 лютого 2022 року Росія відмовилася нарощувати транзит газу через Україну. На тлі загострення ситуації на українському кордоні та зростання ризику вторгнення російських військ на територію України, уряд Італії має намір знизити залежність від російського газу.
Про це заявив заступник голови італійського МЗС Манліо Ді Стефано, повідомляє Repubblica.it.
Як повідомляє видання, на тлі російської агресії Європа зіткнулася зі зростанням ціни на газ. У зв'язку з цим, за словами Манліо Ді Стефано, італійській владі варто звернути увагу на Алжир, Азербайджан та Туркменістан як альтернативних постачальників.
"Ми маємо думати про середньострокову і довгострокову перспективу, про поновлювані джерела енергії, але ми не можемо ігнорувати короткострокову перспективу і маємо працювати з найнадійнішими партнерами", — сказав він.
Таким партнером може стати Алжир, додав Манліо Ді Стефано. Крім того, він нагадав про важливість Трансадріатичного газопроводу (TAP) для диверсифікації джерел енергоресурсу, оскільки по ньому поставляється азербайджанський газ.
Трансадріатичний газопровід:
Трансадріатичний газопровід - трубопровід для транспортування природного газу з Каспійського та Близькосхідного регіонів до Західної Європи. Введений в експлуатацію в листопаді 2020 року.
Маршрут газопроводу протяжністю в 520 км, проходить через Грецію, Албанію, Адріатичне море (офшорна Частина) та Італію. Розробники проекту - Швейцарська EGL, норвезька Statoil, німецький E.ON Ruhrgas. Передбачувана потужність газопроводу - 10 млрд м3 на рік, з можливістю збільшення пропускної здатності до 20 млрд.
Японія і постачання газу в Європу:
9 лютого 2022 року з'явилася інформація про те, що в разі нападу Росії на Україну Японія готова затвердити екстрені поставки надлишків природного газу до Європи.
Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"
Додати коментар