Банки. Кредити. Депозити Автор: admin Друкувати

Raiffeisen Bank підтримує російську війну

  • .


    Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) внесло австрійську банківську групу Raiffeisen Bank International до списку міжнародних спонсорів війни. Компанія не припинила діяльність у Росії і сплачує податки до бюджету країни-агресора. До того ж банк викрили у підтримці мобілізації та визнання псеводреспублік "Л/ДНР". Однак таке рішення не означає, що Райффайзен Банк в Україні закриється.

    2672_011990_n1.jpg (75.24 Kb) Так, материнська компанія російського представництва банку, австрійська Raiffeisen Bank International, 23 березня потрапила до списку "Війна та санкції" як міжнародний спонсор війни. Перелік складає НАЗК спільно з Міністерством юстиції України.

    За підрахунками фахівців, російський підрозділ "Райффайзена" заплатив до бюджету РФ у 2022 році 559 млн євро, у 4,8 рази більше, ніж роком раніше. "Це дорівнює вартості близько 95 ракет "Калібр"... Таким чином, Raiffeisen Bank продовжує спонсорувати військову агресію Росії", – зазначили у НАЗК.

    І це ще не все. Поки конкуренти австрійського банку спішно згортали свою діяльність у Росії, Raiffeisen Bank користувався всіма перевагами "напівпорожнього" ринку. "Після нападу на Україну в лютому 2022 року ЄС і США ввели проти Росії далекосяжні санкції. У той час як інші міжнародні банки пішли з Росії, RBI залишився і отримав там понад два мільярди євро прибутку ", - зазначало австрійське видання Falter.

    Крім того, "Райффайзен" офіційно визнає т.зв. "ЛНР" та "ДНР" і називає війну РФ проти України "спецоперацією" на сайті та в документах свого російського представництва. Також банк безпосередньо допомагає російським окупантам – мобілізованим росіянам пропонують кредитні канікули та пільгові кредити.

    Що означає оголошення спонсором війни

    Як мовиться на самому сайті проекту "Війна та санкції", він покликаний чинити тиск на співучасників війни. Але у випадку, коли будуть складатися нові списки санкцій РНБО України, особи та компанії з переліку будуть запропоновані для включення до таких списків.

    Тобто, по суті, рішення поки що є декларативним. Однак воно важливе у репутаційному плані, крім того, у майбутньому проти компанії можуть запровадити санкції.

    Raiffeisen Bank International – далеко не перша компанія, яка потрапила до цього списку. До нього вже внесено, наприклад, "Ашан", Metro, Procter&Gamble, "Бондюель", Leroy Merlin та інші. Усі вони поки що продовжують роботу в Україні, адже НАЗК не має повноважень закривати компанії та обмежувати їхню роботу. Однак, якщо санкції проти цих бізнесів запровадить РНБО, ситуація може змінитися.

    Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми