Банки. Кредити. Депозити Автор: admin Друкувати

Нові ставки за кредитами та депозитами

 • .


  У червні НБУ підвищив облікову ставку з 10% до 25%. Це означає, що банкам стало дорожче брати кредити в НБУ, тож вони стали активніше залучати кошти в населення.

  7108_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb) Про це повідомив НБУ.
  Для цього багато банків вже підвищили ставки за депозитами до рівня 15-20% і цей процес триває. Також зросли ставки й за державними облігаціями, які продає уряд.

  Вищі ставки в гривні необхідні для того, щоб захистити вкладників від інфляції. Це також допоможе підтримувати стійкість і довіру до гривні в умовах війни та післявоєнного відновлення. НБУ очікує, що доволі високі ставки в гривні за депозитами та цінними паперами зберігатимуться й упродовж наступних років.

  Водночас уряд продовжуватиме програму пільгового кредитування бізнесу з компенсацією високих ставок. Це стримуватиме подорожчання кредитів та стимулюватиме кредитування.
  Такі кредити, наприклад, отримували аграрії для проведення посівної. Також очікується запуск програми пільгового кредитування на придбання житла.
  Нагадаємо, середня ставка нових гривневих депозитів для домашніх господарств, оформлених у липні, становить 8,1% річних, що на 1,5 процентного пункту (п.п.) вище рівня червня;. ставка за валютними депозитами, що досягла історичного мінімуму в 0,4% річних у квітні, після зростання в травні на 0,2 п.п. і в червні на 0,1 п. п. в липні додала ще 0,2 п. п. — до 0,9%.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми