Банки. Кредити. Депозити Автор: admin Друкувати

Обмінники обмежили у діяльності

 • .


  Національний банк України посилює вимоги до небанківських фінансових установ та операторів поштового зв'язку, які займаються обміном валют. Відповідна інформація опублікована на офіційному сайті НБУ.

  5955_001-202-825x460.jpg (62.98 Kb) Так НБУ відреагував на штучне завищення курсу. Відповідна інформація опублікована на офіційному сайті НБУ.

  "Національний банк вважає, що розхитування ситуації з готівковим курсом під час війни для отримання додаткової маржі в сегменті, де валюту купує населення, є неприпустимим", - наголошується в офіційному повідомленні.

  Далі вказується, як і які саме вимоги до небанківських обмінників посилюються.

  По-перше, інформація про встановлені курси купівлі та продажу іноземних валют має надаватися населенню у стандартизованому вигляді у чітко визначеному форматі – копії наказу (розпорядження) про встановлення курсів купівлі та продажу іноземних валют. Ця інформація розміщуватиметься виключно у касах установ та структурних підрозділів. При цьому небанківським фінансовим установам та операторам поштового зв'язку забороняється інформувати про встановлені курси купівлі та продажу іноземних валют поза касами установ, привертаючи до них надмірну увагу.

  По-друге, для обмінників відновлено обов'язок надавати інформацію до відповідного реєстру про приміщення, де проводяться готівкові валютні операції.

  По-третє, для контролю за дотриманням небанківськими фінансовими установами та операторами поштового зв'язку порядку здійснення валютних операцій та забезпечення безпеки в період дії воєнного стану процес купівлі-продажу валют має здійснюватися з обов'язковим веденням відеоспостереження. Крім того, висувається низка вимог до приміщень, де здійснюється купівля та продаж валютних цінностей. Зокрема з метою підвищення безпеки НБУ перегляне технічні вимоги до кас.

  По-четверте, для посилення контролю за дотриманням вимог щодо купівлі-продажу валют вони мають проводитися виключно із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Інформація про РРО буде передаватися до Національного банку. Це дозволить посилити податкову дисципліну.

  Небанківські установи ухиляються або не сплачують податок на прибуток, пояснює НБУ.

  Так, сплачений податок на прибуток таких компаній становить лише 0,00185% від обсягу купленої ними валюти або близько 7 млн грн. на рік на весь ринок. За оцінками НБУ, у першому півріччі 2022 року середня сума податку на прибуток, сплачена одним підрозділом відповідних небанківських установ, становила 165 гривень на місяць.

  Ці зміни не стосуються банків. Проте, якщо зловживання з їхнього боку будуть, аналогічне регулювання буде запроваджено і для банків, попереджає НБУ.

  Наведені вище та інші зміни містяться в постанові Правління Національного банку України від 29 липня 2022 р. № 165 "Про особливості регулювання та нагляду за провадженням діяльності з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі в період дії військового стану та внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 06 березня 2022 року № 39", яка набирає чинності з 29 липня 2022 року (крім окремих норм, що стосуються обладнання приміщень системою відеоконтролю, що набирають чинності з 3 серпня 2022 року).

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми