Банки. Кредити. Депозити Автор: admin Друкувати

"Луснув" банк: що робити

 • .


  Банк може бути віднесений до категорії неплатоспроможних через неможливість виконувати зобов’язання перед вкладниками та кредиторами або порушення ним економічних нормативів, встановлених Національним банком України.

  4112_767832.jpg (65. Kb) Рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних і виведення його з ринку приймає НБУ.
  Тимчасова адміністрація в банку
  Після віднесення банку до категорії неплатоспроможних Фонд гарантування вкладів, державна установа, основними функціями якої є відшкодування коштів вкладників і виведення неплатоспроможних банків з ринку, запроваджує у такому банку тимчасову адміністрацію. Фонд отримує повне і виняткове право управляти неплатоспроможним банком.
  Пошук інвестора
  Під час тимчасової адміністрації, що запроваджується на строк до одного місяця, Фонд здійснює пошук інвестора, який би придбав неплатоспроможний банк, або ж його активи та зобов’язання.
  Якщо знайти зацікавленого інвестора не вдалося, НБУ за пропозицією Фонду приймає рішення про відкликання банківської ліцензії і ліквідацію неплатоспроможного банку.
  Ліквідація банку
  НБУ має право за власною ініціативою прийняти рішення про ліквідацію банку без запровадження у ньому тимчасової адміністрації, зокрема у разі систематичного порушення банком законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом.

  Способи виведення неплатоспроможного банку з ринку:
  ліквідація банку з відчуженням у процесі ліквідації всіх або частини його активів і зобов’язань на користь приймаючого банку;
  відчуження всіх або частини активів і зобов’язань неплатоспроможного банку на користь приймаючого банку з відкликанням банківської ліцензії неплатоспроможного банку та подальшою його ліквідацією;
  створення та продаж інвестору перехідного банку з передачею йому активів і зобов’язань неплатоспроможного банку і подальшою ліквідацією неплатоспроможного банку;
  продаж неплатоспроможного банку інвестору.
  Розмір гарантованого відшкодування
  Під час дії воєнного стану, Фонд відшкодовує кожному вкладнику банку кошти в повному розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані станом на кінець дня, що передує дню початку процедури виведення банку з ринку, крім випадків, передбачених част. 4 ст. 26 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми