Банки. Кредити. Депозити Автор: admin Друкувати

Як працюють 100% гарантії за банківськими вкладами

 • .


  В Україні 13 квітня 2022 року набрав чинності Закон України № 2180-IX", яким вводиться 100% гарантія за банківськими вкладами фізичних осіб та ФОП.

  0389_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb) Як сказано в повідомленні Фінкульту, це рішення воєнного часу.
  Що це означає
  Якщо в умовах воєнного стану банк буде визнано неплатоспроможним, його вкладники фізичні особи та ФОП отримають свої кошти у повному обсязі: Фонд гарантування вкладів відшкодує вкладникам кошти у межах гарантованої суми у національній та іноземній валюті, залучені банками на умовах договору банківського (карткового) рахунку чи вклади (депозити) разом із нарахованими відсотками.

  Вклади в іноземній валюті відшкодовуються у гривнях за курсом НБУ.
  Як було до повномасштабного вторгнення на територію України
  Гарантована сума відшкодування за банківськими вкладами становила 200 тис. гривень. Виняток становили лише вклади в Ощадбанку. Вклади фізичних осіб в АТ «Державний ощадний банк України» гарантувала держава.
  Як буде в умовах воєнного стану та трьох місяців після
  Держава пішла на безпрецедентний крок запровадження 100% гарантії за вкладами фізичних осіб на період дії воєнного стану.

  Закон України від 13.04.22 № 2180-IX запроваджує 100% гарантію за банківськими вкладами фізичних осіб та ФОП разом із нарахованими відсотками, якщо це був депозит. Закон передбачає кілька суттєвих кроків для посилення захисту коштів вкладників у банках України.
  Що буде у повоєнний час
  У законодавстві закладено принцип, що вже через три місяці після припинення чи скасування дії воєнного стану гарантована сума за вкладами становитиме 600 тис. гривень.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми