Банки. Кредити. Депозити Автор: admin Друкувати

Що буде з відсотками по депозитах

 • .


  Вкладники не побачать 25% річних за депозитами.

  6464_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb) Про це розповіли учасники круглого столу «Як нова облікова ставка НБУ вплине на фінансовий ринок», проведеного «Фінансовим клубом».
  «Облікова ставка — це ринковий інструмент. Зараз вона надає банкам стимули більше конкурувати за вкладника, що зумовить монетарну трансмісію — а саме підвищення ставок за депозитами», — очікує директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Володимир Лепушинський.
  За його словами, скорочення профіциту ліквідності змусить банки активніше піднімати ставки. «Цей крок спрямований на те, щоб і громадяни, і бізнес могли свої вільні гривневі ресурси убезпечити від інфляції. І таким чином не створювали додаткового попиту на валюту», — розповів пан Лепушинський.

  «Я б не задавав високих очікувань. На жаль, для вкладників ставки за депозитами не підтягнуться дуже близько до облікової ставки, але суттєве зростання буде. Всі розуміють, що облікова ставка 25% не назавжди. Не очікуйте, що за річними депозитами банки будуть давати набагато більше, ніж вони дають зараз», — каже начальник аналітичного відділу Альфа-Банку Олексій Блінов.
  Однак за короткими депозитами зростання може бути суттєвим. «Зараз навіть є тижневі й двотижневі депозити — за ними може бути суттєве зростання в бік облікової ставки», — не виключає Олексій Блінов.

  Багато банків не захочуть нічого змінювати. «Думаю, що буде боротьба між «жадібністю нічого не міняти і мати дешеве фондування», напевне, в більших банках, і «можливістю збільшити свою поки що малу частку в дрібних банках», — каже фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків. Окремі невеликі банки, дійсно, останніми днями вже переглянули ставки, піднявши їх до 17-18% річних.
  Експерт Центру соціально-економічних досліджень «CASE Україна» Євген Дубогриз вважає, що банки будуть підвищувати ставки за строковими вкладами, щоб мати «більш-менш передбачуваний ресурс».

  При цьому вкладники, вірогідно, хотіли б побачити ставки понад 20% річних, щоб припинити «полювання» за валютою. «Депозити вищі, ніж 20% річних, — це психологічний тригер для людей, щоб не купувати валюту, а класти гроші хоча б на піврічний депозит», — вважає Євген Дубогриз.
  Такі ставки не очікуються, тому варто розуміти, що майбутня дохідність за депозитом може не покрити інфляцію. «У нас інфляція в червні—липні сягне 20% і перевищить, тому, на жаль, підвищені депозитні ставки не врятують від інфляції, але тільки компенсують частину», — каже Олексій Блінов.

  Михайло Демків уточнює, що майбутню ставку за річним вкладом у гривні потрібно порівнювати не з поточною інфляцією, а з інфляцією наступних 12 місяців, яка може бути нижче 20%, які очікуються. «Тому є шанс, що нова ставка за депозитом врівноважиться із інфляцією», — зазначив експерт.
  Однак все одно потрібно бути готовим до втрат. «Зараз немає такого інструменту, який би міг дати можливість не те що примножити заощадження, а навіть їх зберегти. Вільного руху капіталу зараз немає, дохідність що за ОВДП, що за гривневими депозитами не перекриває споживчу інфляцію, навіть прогнозовану. Всі ми станемо біднішими, і це треба мати на увазі. Ми можемо зменшити втрати від інфляції, але не можемо зберегти чи примножити заощадження», — попередив Євген Дубогриз.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми