Банки. Кредити. Депозити Автор: admin Друкувати

Як українці обирають для себе банк

 • .

  Для більшості українців дуже важлива стабільність банківських установ, де обслуговуються їхні рахунки. Однак лише третина опитаних уважно читають договір із банками.

  0737_1407792835.jpg (54.37 Kb) Про це свідчить дослідження Фонду гарантування вкладів щодо обізнаності українців про фінансові послуги. Зазначимо, що опитування проводилося ще у жовтні-листопаді 2021 року, однак воно чудово ілюструє ситуацію в банківському секторі перед повноцінним вторгненням росії.
  За якими критеріями українці обирають банк
  Як показало опитування, основними факторами вибору банку для більшості українців виступають:
  надійність/стабільність установи (46%),
  відгуки родичів та друзів (33%);
  власний попередній досвід (25%).
  Багато молоді користується мобільним додатком у порівнянні з іншими віковими групами, тому для 33% респондентів віком 18-29 років саме наявність мобільного застосунку опинилась на 3 місці за важливістю при виборі свого банку.
  Люди з середньою освітою частіше орієнтуються при виборі банку на відгуки про банк від друзів та знайомих, а люди з вищою освітою довіряють частіше власному досвіду.

  34,8% опитаних відповіли, що дуже уважно вивчають договір при відкритті рахунку. При цьому у 2019 році їх частка складала 20,4%. А ось 64,4% опитаних заявили, що взагалі не ознайомлювалися із довідкою про систему гарантування вкладів при відкритті рахунку.

  Наразі основним джерелом інформації щодо системи гарантування вкладів для українців виступає саме банк, в якому у респондентів відкрито рахунок (51%). А потім в якості інформантів слугують друзі та знайомі — 12,6%, а також соціальні мережі — 12,2%.
  Якими фінансовими послугами користуються
  У 2021 році найбільшу популярність серед банківських послуг та продуктів мали такі:
  74% — банківські рахунки/картки,
  57% — оплата комунальних послуг через банк;
  48% — проведення платежів через термінал.
  Як показала аналітика, більшість українців при отриманні коштів на банківську карту одразу знімають частину готівки, а потім решту коштів витрачають з картки — так діють 40% опитаних (у 2019 таких було 32,1%).

  За два роки виріс відсоток тих, хто знімає по мінімуму готівку, а переважно користується карткою з 14,6% — у 2019 до 24,3% — у 2021році.
  А що із заощадженнями?
  Опитування зафіксувало, що 28% українців тримають незначну суму грошей у банку. А 44% не тримає їх там взагалі (проти 56% у 2019).
  Аналіз цього питання демонструє більшу впевненість та проактивність у фінансових питаннях людей, які проживають на півночі країни. Саме вони частіше за інші регіони тримають більшу частину коштів у банку (17% проти 13% серед усіх).

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми