Банки. Кредити. Депозити Автор: admin Друкувати

Рейтинг банків за ефективністю

 • .


  Найефективнішими банками України за підсумками 2021 року були Сітібанк, Ідея банк, Укрексімбанк, ОТП Банк та банк Альянс.

  8814_011990_n1.jpg (75.24 Kb) Про це йдеться в аналітичній записці асоційованого експерта CASE Україна Євгена Дубогриза.

  Операційна ефективність банків вимірюється показником Cost-to-Income ratio (CIR, відношення операційних витрат до операційних доходів). Він демонструє, скільки коштів має витратити банк, аби заробити одну гривню. Чим менше значення показника, тим вища операційна ефективність.

  Десятка найефективніших банків виглядає так:

  1. Сітібанк — 14%;
  2. Ідея банк — 32%;
  3. Укрексімбанк -37%;
  4. ОТП Банк — 37%;
  5. Банк Альянс- 38%;
  6. ПриватБанк — 38%;
  7. Прокредит Банк — 45%;
  8. Укргазбанк — 46%;
  9. Банк Авангард — 48%;
  10. А-Банк — 49%.

  Відзначається, що Сітібанк є найефективнішим банком через доступ до дешевого фондування, здебільшого від зарубіжних корпорацій, які є клієнтами материнського банку. За рахунок дешевого фондування банк заробляє на операціях з цінними паперами, переважно, ОВДП.

  Ідея Банк працює у сегменті високодоходного роздрібного кредитування і має найвище значення доходності процентних активів з-поміж українських банків (47% у 2021 році), а також протягом року знизив вартість процентних зобов’язань в 13,2% до 8,8%.

  Державний Укрексімбанк протягом року здешевив фондування, насамперед, від міжнародних кредитів та отримав додаткові доходи від кредитування державних проєктів (облігації Укравтодора за рахунок рефінансування НБУ).

  CIR всієї банківської системи у 2021 році склав 54,8%, значно покращившись у порівнянні із 2020 роком. Це суттєво вище показника найбільших та найзначущих банків Євросоюзу — 63,6% у 3 кварталі 2021 року.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми