Банки. Кредити. Депозити Автор: admin Друкувати

"Приватбанк" почав блокувати картки клієнтів: названо причину

 • .

  Українка оформила мікрокредит на кілька тисяч гривень, але щойно він надійшов на картку ПриватБанку, рахунок заблокували. У фінансовій установі пояснили: у межах фінансового моніторингу вони перевіряють та тимчасово блокують усі підозрілі операції. Не допоміг навіть договір із мікрофінансовою організацією (МФО), рахунок розблокували лише за два місяці.

  9098_79_pb.jpg (63.4 Kb) Про це клієнтка написала на спеціалізованому форумі Мінфін. За її словами, заблокували також картку для соціальних виплат. "Розблокувати рахунки я не можу, тому що договори не є документом. А закрити рахунки і розірвати відносини я не можу, тому що рахунки заблоковано. У результаті через два місяці співробітник онлайн-допомоги мені каже: "Зачекайте, поки банк вирішить розірвати з вами відносини, і тоді можна буде ваші гроші перевести на інший банк", – поскаржилася клієнтка.

  У відповідь на скаргу у "Приваті" пояснили: мають виконувати закон та проводити перевірку всіх підозрілих переказів. Також у банку зазначили, що рахунок вже розблокували (до цього звернення до служби підтримки на ситуацію не впливали, а ось опублікована скарга вирішила проблему).

  Що згідно з законом має перевіряти банк?
  Фінансовий моніторинг у кожного банку свій. Закон визначає лише підхід до перевірок та встановлює мінімальні вимоги. Кожна фінансова установа має свій відділ фінансового моніторингу, відповідальних за це співробітників та дорогу аналітичну систему.

  Ідея перевірки така: контролювати потрібно лише ті операції, які потенційно вважаються ризиковими. Наприклад, з громадськими діячами (чиновниками, депутатами всіх рівнів) або з великими сумами готівки.

  Згідно з законом під особливу перевірку мають потрапити:

  громадські діячі (мають вплив на бюджет та ухвалення рішень, ПЕП);

  ті, хто проводить операції у розмірі від 400 тис. грн;

  ті, хто проводить операції з готівкою (переказ, поповнення рахунку, отримання коштів, розрахунок за угоду);

  фізособи-підприємці (ФОП), юридичні особи, які реєструвалися протягом останніх трьох місяців;

  ті, хто переказує кошти за кордон, обмінює банкноти.

  Насправді ж перевіряють навіть незначні перекази українців, які не мають жодного стосунку до публічних діячів, не переказують великі суми. У такому разі зі скаргою можна звертатися не лише до свого банку, а й до НБУ.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми