Банки. Кредити. Депозити Автор: admin Друкувати

Нацбанк підняв облікову ставку

 • .


  20 січня Національний банк України підвищив облікову ставку до 10% річних.

  6708_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb) Про це повідомили на пресбрифінгу Правління НБУ.

  Регулятор таким чином намагається повернути інфляцію до 5-відсоткової (+/- 1 в.п.) цілі та утримати під контролем інфляційні очікування.

  На грудень 2021 року споживча інфляція в річному вимірі становила 10%.

  Торік вона перебувала вище цільового діапазону визначеного Основними засадами грошово-кредитної політики, але відхилилася від нього суттєвіше, ніж прогнозувалося.

  "Фактична споживча інфляція у грудні 2021 року залишалася вищою за прогноз, опублікований в жовтневому Інфляційному звіті.

  Це насамперед зумовлювалося посиленням впливу вторинних ефектів від подорожчання енергоносіїв та інших виробничих витрат на широкий спектр товарів та послуг. Крім того, стрімкіше сповільнення інфляції наприкінці року стримувало посилення військової напруги на кордонах з Росією, що негативно вплинуло на очікування населення, бізнесу та інвесторів.

  Пришвидшення інфляції 2021 року було загальносвітовою тенденцією, зумовленою насамперед швидким відновленням економічної активності після коронакризи на тлі порушень ланцюгів постачання, пов'язаних із карантинними обмеженнями. Це, зокрема, призвело до подорожчання енергоносіїв, сировини та комплектуючих. Додатковий тиск на ціни також зумовлювало посилення заходів боротьби з викидами шкідливих речовин. Відповідні глобальні чинники впливали й на пришвидшення інфляції в Україні.

  З іншого боку, інфляцію в Україні підживлювали й внутрішні чинники. Серед них – стійкий споживчий попит, який підтримували зростання доходів населення та поліпшення споживчих настроїв, а також збільшення виробничих витрат, зокрема на оплату праці", - пояснюють у НБУ.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми