Банки. Кредити. Депозити Автор: admin Друкувати

Як безпечно взяти дешевий кредит

 • .


  «Кредит онлайн під 0%» і «кредит за 5 хвилин» — саме такими заманливими пропозиціями останнім часом рясніє інтернет-простір. Люди, бажаючи отримати гроші тут і зараз, користуються такою послугою, навіть не прочитвши текст договору, у якому є свої нюанси.

  8815_011990_n1.jpg (75.24 Kb) Яким чином можна перевірити позикодавця і на що звертати увагу при підписанні електронного договору про кредит.

  Як пише «Адвокат Права», перш ніж укладати договір, необхідно з’ясувати, хто ваш позикодавець.

  Як перевірити позикодавця? Згідно із законодавством України, фінансова установа або юридична особа повинна мати ліцензію на надання коштів у позику, а отже — бути зареєстрованою і внесеною до Державного реєстру фінансових установ. Перейдіть на сайт, знайдіть її назву, наприклад, товариство з обмеженою відповідальністю, акціонерне товариство та власна назва, яка зазначається в лапках. Якщо в реєстрі такої інформації немає, то це вже є підставою для того, щоб відмовитися від послуг цієї компанії.

  Джерела для перевірки. Наступний крок — перевірити позикодавця в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Якщо ця компанія є в ЄДР і не знаходиться у процесі припинення, то запишіть її ідентифікаційний код.

  Далі варто перевірити наявність у позикодавця відповідної ліцензії. Для цього здійсніть пошук за ідентифікаційним кодом юридичної особи на сайті Комплексної інформаційної системи Нацбанку

  Наостанок перевірте, чи немає судових справ за участю компанії, за посиланням. Там ви можете отримати інформацію про те, наскільки активно компанія стягує заборгованість з позичальників.

  Ще одним важливим кроком є ознайомлення з умовами договору кредитування. Це слід зробити, навіть якщо ви не підписуєте жодних паперових документів — в українському законодавстві існує поняття “електронного договору". Це домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав і обов’язків та оформлена в електронній формі. Підписання ж цього договору сторонами здійснюється через використання:

  електронного підпису;
  електронного цифрового підпису, за умови використання засобу електронного цифрового підпису усіма сторонами електронного правочину;
  електронного підпису одноразовим ідентифікатором;
  аналога власноручного підпису (може використовуватися лише за письмовою згодою сторін, у якій містяться зразки відповідних аналогів власноручних підписів).
  Під час укладання договорів кредитування в інтернеті найчастіше застосовується електронний підпис одноразовим ідентифікатором — алфавітно-цифровою послідовністю, яка може передаватися суб’єктом електронної комерції (позикодавцем) іншій стороні електронного правочину (позичальнику) засобом зв’язку, вказаним під час реєстрації у системі (як правило — смс-повідомлення).

  На що звертати увагу в договорі:

  розмір процентної ставки, чи може вона змінюватися;
  строк оплати за користування кредитом;
  вид і розмір штрафних санкцій за несвоєчасну оплату;
  можливість та умови продовження строку оплати;
  відповідальність позичальника за несвоєчасне повернення позики;
  можливість передачі персональних даних позичальника третім особам (колекторам).
  До речі, в самому договорі може бути посилання на умови кредитування, які оформлені окремим документом, що також потрібно детально вивчити.

  Скориставшись цими порадами, ви матимете чітке уявлення про позикодавця та умови кредитування. Тож залишиться лише оцінити вигідність кредиту. Врахуйте, що ви берете на себе обов’язок повернути позичені кошти, а у випадку, якщо буде порушено умови укладеного договору, то позикодавець має право нараховувати штрафні санкції, які можуть сягати 475 відсотків річних. Тому приймати рішення про позику потрібно лише після ретельного аналізу всіх умов.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми