Банки. Кредити. Депозити Автор: admin Друкувати

Банківські очікування та зміни на 2022 рік

 • .

  В 2022 році реформування банківської системи продовжиться, та з’являться нові продукти.

  8815_011990_n1.jpg (75.24 Kb)
  Про це заявили банкіри та регулятор під час круглого столу, проведеного «Фінансовим клубом».

  «У 2021 році були внесені зміни до закону про банки і банківську діяльність. І зараз ми впроваджуємо ці зміни: вони більше стосуються корпоративного управління, колективної придатності, питань аудиту», – заявив заступник голови НБУ Ярослав Матузка.

  На небанківському ринку ухвалені нові закони про страхування, кредитні спілки, фінансові послуги. «Є план з впровадження цих законів, яке буде тривати півтора-два роки. Актуальним для нас і суспільства є приєднання кредитних спілок до системи гарантування», – сказав він.

  Актуальними Ярослав Матузка також вважає питання щодо появи в банках буферів капіталу.

  «Очікується, що до березня НБУ оприлюднить відповідний графік», – розповів заступник голови правління ПУМБ Артур Загородников.

  «Планується також застосування нових вимог щодо врахування ваг мінімального розміру операційного ризику, які теж будуть впливати на капітал, – зазначив Артур Загородников. – І ще хочу нагадати, що в 2022 році планується введення нових вимог до консолідованої, субконсолідованої та статистичної звітності банків».

  Перший заступник голови правління Таскомбанку Сергій Холод вважає, що ухвалений закон про платіжні сервіси закладає фундамент розвитку цієї сфери наступного року. «В серпні 2022 року ми побачимо початок open banking, який відкриє ще більше сервісів, конкуренцію на ринку і дасть можливість грати на ринку фінансових і банківських послуг і фінансовим компаніям, і фінтех- компаніям», – сказав він.

  Очікується запуск нових проєктів на блокчейні, подібних до ініціативи самого Таскомбанку. «Наступного року з’являться продукти, які пропонуватимуть елементи електронних грошей, що базуються на елементах блокчейну», – прогнозує Сергій Холод. А далі лише один крок до появи гривневих стейблкоїнів: «Якщо у нас з’явиться стейблкоїн, прив’язаний до гривні, це буде відповідний токен, який використовуватиметься для розрахунків у рамках законодавства про електронні гроші».

  Подібні ініціативи можна буде відпрацювати під наглядом НБУ. «Продовжиться створення повноцінної фінтех-екосистеми. Sandbox, або регуляторна пісочниця, я сподіваюся, запрацює з 2022 року. Вона передбачає можливість тестувати нові сервіси у обмеженому середовищі без ризику порушення фінансового законодавства та у безпеці», – пояснив Артур Загородников.

  Деякі інновації є відповіддю на зміни на ринку. «Раніше ПриватБанк показав Tap to Phone. Це продукт-відповідь тому, що підприємці мають максимально виходити в «білу». Третя група ФОПів повинна подумати про РРО та заміну терміналу, який незручний і трудомісткий. Думаю, нам слід очікувати не тільки Tap to Phone, але й мікс на Android технології Tap to Phone та РРО. Це неминучий шлях еволюції», – розповів генеральний менеджер SupplierPlus Олексій Аніпер.

  Диджиталізація охопить і корпоративний сегмент. «Ера диджиталу та оцифрування фінансових послуг вже почалася, частково її підштовхнув ковід. І ми вже зовсім не здивовані електронним онбордінгом фізичних осіб. Гадаю, нам потрібно чекати диджитал KYC-onbording для юросіб. І як логічний розвиток цих процесів, ми маємо чекати і факторинг на основі структурованих юридично значимих документів. І, безумовно, за цим прийде електронний експортний цифровий факторинг. Це ті продукти, які мають прийти в 2022-му», – вважає він.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми