Банки. Кредити. Депозити Автор: admin Друкувати

Банки знизять ставки за кредитами

 • .


  Зараз немає підстав для помітного зниження кредитних ставок.

  4244_011990_n1.jpg (75.24 Kb) Це визнали банкіри під час круглого столу «Споживче кредитування – 2021: яким буде новий бізнес-сезон», який провів «Фінансовий клуб».

  «Цього року нічого не зміниться. Які ставки зараз в банках є, вони так і будуть триматися. Немає ніяких факторів, які б вплинули позитивно на те, щоб ставки знизилися для нових клієнтів, поки не з’явиться Open Banking», – заявив заступник голови правління Банку Форвард Андрій Прусов.

  Лише після розкриття перед банками усієї платіжної історії клієнта можлива суттєва корекція кредитних ставок.

  «Коли з’явиться Open Banking, це вже буде інша гра, бо банки розумітимуть платіжну історію своїх клієнтів і зможуть за розпорядженням клієнта керувати його коштами в інших банках», – пояснив Андрій Прусов.

  Поки ця реформа не відбулася, на помітне зниження ставок можуть розраховувати лише старі перевірені позичальники.

  «Для нових клієнтів ставки залишаться, а для повторних клієнтів банки будуть знижувати ставки, щоб будувати свою клієнтську базу і залучати до ширшого кредитування», – спрогнозував Андрій Прусов.

  Начальник відділу по роботі з фізичними особами головного управління роздрібного бізнесу Правекс Банку Олег Заяць вважає, що полегшення стягнення боргів з неплатників також може призвести до зменшення ставок за споживчими кредитами. «Нам потрібні механізми більш простого регулювання і дій з боржниками. Це дійсно дозволить нам ще знизити відсоткові ставки», – пообіцяв банкір.

  Плюс – банки хочуть мати доступ до податкових звітів українців. «Для верифікації доходів позичальників було б класно, якщо б банки отримали доступ до державних реєстрів. Якщо б ми могли, як в Європі чи Америці, перевіряти дохід клієнта інформацією з податкової інспекції. Це б знизило нам costom risk і, відповідно, ми могли б знизити відсоткову ставку за такими кредитами. Тому що ми б точно знали, скільки клієнт заробляє», – розповів Олег Заяць.

  Також банкір пропонує обговорити можливість ввести верхню межу ставок за кредитами. «Можливо, вже пора на законодавчому рівні регулювати максимальні ставки, щоб інші гравці не видавали кредити клієнтам з низькою грамотністю під сотні й тисячі відсотків річних під красивими слоганами», – пояснив Олег Заяць.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми