Сільське господарство та промисловість Автор: admin Друкувати

Як вирішити проблему з експортом зерна

 • .


  Україна має фіксувати всі випадки купівлі в Росії іншими державами краденого зерна та виставляти їм відповідні претензії, зазначив народний обранець.

  3830_1473428277_35065f06bd7b3c71a76c264fb.jpg (92.55 Kb) Посилити логістику, експортувати муку замість пшениці та перевести зерно в корми для худоби - такі три шляхи розв'язання проблеми з експортом запропонував народний депутат з групи "Партія "За майбутнє" Сергій Лабазюк в ефірі телемарафону "Єдині новини".

  "Україна створила можливості для експорту української продукції по залізничних шляхах, автошляхами. Таким чином ми вивозимо близько 2 млн тон на місяць. Але цього далеко не достатньо, тому що в мирні часи об’єм був 5-6 млн тон. Відновити експорт нам дуже допомагає Польща, де тисяча українських вагонів-зерновозів будуть переобладнані на вузьку колію, що дасть змогу везти більше зерна на експорт через порти Гдині та Гданська. Але без Чорного моря нам не вдасться вийти на ті обсяги, які виробляє і може експортувати Україна. Це вже призвело до того, що сьогодні ціна на зерно на внутрішньому ринку вдвічі нижча з європейську. Тобто сьогодні аграріям не рентабельно вирощувати зерно та продавати на внутрішньому ринку дешевше собівартості. Якщо не збільшити експорт, це може призвести до зменшення виробництва та можливого дефіциту. Тому ми, в першу чергу, маємо по можливості використовувати всі інструменти, працювати над логістикою (залізниця, автошляхи, річкові порти). І звичайно тиснути на Росію дипломатичним шляхом за допомогою наших партнерів для розблокування портів та експорту зерна Чорним морем. Друге завдання - запуск усіх можливих потужностей по переробці. Відповідно Україна експортуватиме готовий продукт, а не сировину. Автоматично - це менший об’єм в тоннажі, але більше в грошах. І третє - перейти до збільшення тваринництва (зернову групу перевести в корми). Плюс від продажу м’яса - це додатковий дохід", - зазначив Сергій Лабазюк.

  Разом із тим, народний депутат наголосив, що Україна має фіксувати всі випадки купівлі в Росії іншими державами краденого зерна та виставляти їм відповідні претензії.

  "Левова частка краденого зерна йде до Туреччини. Саме до тієї країни, де мали б відбутися теоретично перемовини, щоб вирішити цю проблему. Ми маємо вести діалог з тими країнами, які купують крадене українське зерно в Росії, щоб вони зупинилися. Ми маємо, я вважаю, виставляти претензію", - заявив Сергій Лабазюк.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми