Сільське господарство та промисловість Автор: admin Друкувати

Все на експорт: в Україні практично не залишилося зерна для випікання хліба

 • .


  В Україні можуть запровадити обмеження на продаж пшениці за кордон. Причина – дефіцит зерна, придатного для випікання хліба.

  2209_1470907616_9418ef8eb40a32be32fd9188b41deb89.jpg (76.36 Kb) За даними експертки в галузі сільського господарства Лариси Гук, на кінець 2021 року в Україні залишилося лише 800 тис. тонн продовольчої пшениці. Цього явно замало для забезпечення потреб країни.

  За словами Гук, рішення про те, якими саме будуть обмеження на експорт пшениці, влада, найімовірніше, ухвалить у січні 2022 року. Наразі розглядаються кілька сценаріїв:

  запровадження граничних обсягів експорту продовольчої пшениці;

  запровадження експортного мита на вивезення пшениці.

  Головною причиною ситуації, що склалась, є безконтрольний продаж зерна за кордон, зазначає Гук. "Експортери примудрилися підписати меморандум із владою та отримали дозвіл на вивіз 25,3 млн тонн пшениці без поділу на продовольчу та фуражну (призначену для годівлі тварин. – Ред.)", – розповідає вона.

  Це призвело до того, що вивозилося переважно продовольче зерно. Тому, за її словами, точної відповіді на просте запитання "скільки у країні залишилося високоякісної пшениці?" ніхто не знає.

  Експертка припускає, що в умовах, які склались, пекарі можуть свідомо піти на зниження якості своєї продукції – і почати пекти хліб із низькоякісного борошна. Понад те, використовувати можуть і фуражне зерно (зазвичай йде на корми для тварин).

  "Є ще майже 1,5 млн тонн пшениці 3-го класу. Не ідеально, але все ж таки. Плюс фураж (а що ви хотіли?)" – зазначила Гук.

  Голова Спілки українського селянства Іван Томіч також попереджав, що ціни на хлібобулочні вироби в Україні до вересня-2022 наступного року можуть зрости аж на 35%. Він також упевнений: головна причина нестачі зерна в державі – великі обсяги його експорту.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми