Сільське господарство та промисловість Автор: admin Друкувати

Оренда с/г землі майже повністю у "тіні"

 • .


  Обсяг тіньової оренди сільськогосподарських земель в Україні, за оцінками різних експертів, становить від 20 до 70 млрд грн.

  62_zemlya-moratoriy-groshi-620x400.jpg (55.76 Kb) Про це йшлося на засіданні Міжвідомчої робочої групи з детінізації економіки.

  «Щодо питання земельних відносин в законодавчому полі та за його межами, то обсяг тіньової оренди, за оцінками різних експертів, сягає від 20 до 70 млрд грн щорічно. Найбільша проблема виникає із землями комунальної власності, значна частина яких ще не внесена до Державного кадастру України», — йдеться в повідомленні.

  Учасники робочої групи визнали за необхідне розробити заходи з удосконалення обміну інформацією між різними гілками влади, які адмініструють процес, та посилення контролю.

  Були також обговорені питання детінізації в спиртовій, та лікеро-горілчаній галузях, ринку пально-мастильних матеріалів, припинення діяльності нелегальних АЗС.

  Так, за оцінками експертів, 40% ринку спиртової та лікеро-горілчаної продукції перебувають у тіні, від чого держбюджет недоотримує близько 10 млрд грн щороку.

  Голова робочої групи, перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки Олексій Любченко запропонував залучити до роботи державну установу «Інститут економіки та прогнозування Національної академії наук України», аби оцінити, як встановлення мінімальної роздрібної ціни (МРЦ) впливає на рівень тінізації ринку, та розробити пропозиції стосовно підтримки легальних виробників.

  Також були озвучені пропозиції до правоохоронних органів розробити заходи з підвищення ефективності запобігання порушень у цьому секторі.

  Через тіньовий ринок пально-мастильних матеріалів держава недоотримує близько 3,7 млрд грн на рік. На думку робочої групи, нині виникла правова колізія, адже функція боротьби з діяльністю нелегальних АЗС в основному була покладена на Державну фіскальну службу, яка знаходиться у стані ліквідації.

  Тому виникла необхідність тимчасово покласти ці функції на інші правоохоронні органи.

  «Ми вже структурували сектори, де спостерігаємо значні втрати для бюджету України через тіньову економіку. Головною метою нашої роботи є розробка інституційних та системних змін, які унеможливлять подальше зростання тіньової економіки та сприятимуть її зменшенню», — підсумував перший віцепрем’єр.

  Эта же новость на украинском языке"businessUA.com"  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Имя:
Пароль: (если зарегистрирован)
Email: (обязательно!)
captcha

теги форматирования

добавить смайлы
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми